Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

«

»

lis 29 2013

22) Przemyśl dobrze inwestycje – źle zaplanowane mogą przynieść straty

Inwestycje, zyski i straty, wzloty i upadki… Ale zaraz, po co nam straty i upadki? No właśnie, gdy już chcemy inwestować, przemyślmy dokładnie w co chcemy lokować nasze pieniądze, na jak długo i jaki Nam to przyniesie zysk!

Inwestowanie – lokowanie i pomnażanie naszych (przecież) ciężko zarobionych pieniędzy w coś, co teoretycznie ma przynieść Nam zysk. Teoretycznie, gdyż w praktyce często jest inaczej, nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do kompletnej straty naszych oszczędności.

No dobrze, ale zatem jak się uchronić?

Gdy już obraliśmy cel, starajmy dowiedzieć się jaka była historia tego podmiotu, czy w przeszłości nie było jakichś zahamowań, utraty równowagi firmy (przy inwestowaniu na giełdzie w akcje), czy nie pojawiały się plotki o najbliższych zmianach w ustroju całego podmiotu.

Znajdźmy sobie dobre źródło, najlepszym rozwiązaniem na początek są firmy, które są bardzo chętnym obiektem inwestycji i są na ‚zielonej stronie mocy” :) ) Niestety małe firmy, wchodzące na rynek również przynoszą zyski, nawet bardzo duże, lecz ryzyko jest jeszcze większe!

W takim razie, jakie są bezpieczne aktywa?

Trzeba zacząć od tego, że nie ma aktywa, które byłoby w 100 proc. bezpieczne. Wszystko – czy to waluty, czy obligacje niesie ze sobą ryzyko zmienności cen. Kupując w czasach niepewności obligacje amerykańskie, niemieckie czy franki szwajcarskie, inwestorzy ograniczają przede wszystkim ryzyko kredytowe, godząc się często z tym, że inwestycja taka będzie miała ujemną stopę zwrotu.

Obligacje greckie kilka lat temu były wyceniane podobnie do pozostałych państw europejskich i niewiele taniej od obligacji niemieckich, teraz ciężko znaleźć na nie chętnego. Można powiedzieć, że złoto jest bezpiecznym aktywem z punktu widzenia ryzyka kredytowego. Obligacje mają takie ryzyko.

Wierzymy, że obligacje USA są bezpieczne, bo Ameryka jest wypłacalna, ale co będzie za 50 lat? Czy papiery amerykańskie będą równie akceptowalne co teraz? Złoto raczej tak, bo pokazuje to kilka tysięcy lat cywilizacji. Jego zaletą jest to, że jest bezpaństwowcem, nie jest emitowane przez żaden kraj i jego zasoby są skończone. Nie można go, ot tak dodrukować.

Złoto jest bezpieczne jako uniwersalny nośnik wartości, jednakże jego cena może się znacznie zmieniać. Gdy dochodzi do sytuacji kryzysowych, wojen i innych nieszczęść, złoto zyskuje dodatkowe atrybuty, bo ma dużą wartość przy niewielkich rozmiarach. Zawsze można je zabrać ze sobą, nie niszczy się i jest powszechnie akceptowane w odróżnieniu od walut czy też równie cennej lecz mało praktycznej kolekcji Rembrandta. Sztuka to dobry, ale niszowy rynek. Dlatego najlepszymi nośnikami wartości są rzeczy małe i cenione, czyli złota biżuteria, diamenty…

W takim razie trzeba się dobrze zastanowić w co chcemy zainwestować, nie mogę niczego narzucić, sam wybór należy tylko i wyłącznie do inwestora.

z ekonomicznym pozdrowieniem – ADMIN ;)

informacja o aktywach z: LINK

obrazek z: LINK

1 komentarz

  1. Domi

    przed następną inwestycją dobrze ją przemyśle ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>